پیگیری تبدیل وضعیت پرستاران ۸۹ روزه / وضعیت نامشخص ارز دارو در بودجه ۱۴۰۱

وزیر بهداشت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تحقق درخواستهای پرستاران، در عین حال درباره سرنوشت ارز دارو در بودجه سال آینده گفت: هنوز بحث ارز دارو مشخص نیست. جلساتی را در پیش داریم که در این زمینه تصمیم‌گیری شود. به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه مراسم روز پرستار، با حضور

کد خبر : 34838
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آذر 1400 - 19:08


وزیر بهداشت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تحقق درخواستهای پرستاران، در عین حال درباره سرنوشت ارز دارو در بودجه سال آینده گفت: هنوز بحث ارز دارو مشخص نیست. جلساتی را در پیش داریم که در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه مراسم روز پرستار، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: به مردم عزیزمان این روز فرخنده را تبریگ می‌گویم. ما همواره در این هفته از پرستاران کشورمان تقدیر می‌کنیم. واقعا به خصوص در ایام کرونا پرستاران‌مان نشان دادند که هویت واقعی کشور ما هستند که افرادی ایثارگر و فداکار هستند. در زمانی که خیلی‌ها از منزل بیرون نمی‌آمدند، پرستاران بر بالین بیماران در بخش های ویژه خدمات انجام می‌دادند.

وی افزود: ما نزدیک ۱۵۰ پرستار شهید در دوره کرونا داشتیم. همچنین تعدادی هم خانواده‌هایشان مبتلا شدند. امیدوارم ما بتوانیم به خواسته‌های پرستاران رسیدگی کنیم.

وی ادامه داد: تبدیل وضعیت پرستاران ۸۹ روزه یکی از خواسته‌ها است  که اکنون که کرونا فروکش کرده، انصاف نیست این افراد از مراکز خارج شوند و معاونت توسعه ما پیگیری جدی خواهند کرد تا درباره بکارگیری آنها در زمینه فوق‌العاده خاص کار شود.

وزیر بهداشت گفت: همچنین کار برخی از شهدای سلامت در گیرودار کارهای اداری است و هنوز پرونده‌هایشان تکمیل نشده که قرار است سریعتر این کار انجام شود.

عین‌اللهی درباره بودجه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۱، گفت: بودجه ۱۴۰۱ تغییرات زیادی را پیدا می‌کند و مقدار زیادی از اختیار آن به وزارت بهداشت داده می‌شود و ما از منابعی که داریم، سعی می‌کنیم آن را انجام دهیم. ما هم از یکسری درآمد اختصاصی استفاده می‌کنیم و هم بودجه دولتی داریم. در دانشگاه های علوم پزشکی هم هیات امنا و اختیارات خاص داریم که می‌توانیم بودجه‌هایمان را روی آن اعتبار دهیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره وضعیت ارز و یارانه دارو در سال آینده، گفت: هنوز بحث ارز دارو مشخص نیست. جلساتی را در پیش داریم که در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیاممنبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.