همکاری مشترک علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی گلستان برای درمان ناباروری

ایسنا/گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداتشی درمانی استان گلستان از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با جهاد دانشگاهی در راستای درمان ناباروری خبر داد. دکتر سعید گل فیروزی در نشست مشترک با معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور با اشاره به اینکه دستاوردهای بزرگ جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی بر کسی پوشیده نیست، اظهار

کد خبر : 92014
تاریخ انتشار : سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 - 0:50


ایسنا/گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداتشی درمانی استان گلستان از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با جهاد دانشگاهی در راستای درمان ناباروری خبر داد.

دکتر سعید گل فیروزی در نشست مشترک با معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور با اشاره به اینکه دستاوردهای بزرگ جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: به طور مثال بنده خودم بیش از ۱۰ بار از توانمندیهای پژوهشکده ابن سینا جهاددانشگاهی بازدید کرده ام.

وی با بیان اینکه مراکز بزرگ و معتبری مثل پژوهشکده های رویان، معتمد و یارا نیز در سطح جامعه پزشکی کاملا شناخته شده هستند، افزود: ما از هرگونه همکاری با مجموعه جهاد دانشگاهی در راستای ارتقای سلامت مردم‌ استقبال می کنیم.‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه در حوزه های مدنظر جهاددانشگاهی برای همکاری کاملا هم عقیده هستیم، خاطرنشان کرد: ما در زمینه درمان ناباروری با توجه به سطح وسیع ابتلا و همچنین تاکیدات نظام بر سیاستی های حمایت از خانواده و جمعیت به دنبال این فرصت مناسب برای همکاری بودیم. 

گل فیروزی با اشاره به اینکه با توجه به نیاز استان به مرکز غربالگری سرطان برست در این حوزه نیز آمادگی همکاری با عزیزان جهاددانشگاهی را داریم، ادامه داد: استان گلستان در آینده نزدیک بیش تر به این بخش نیاز پیدا خواهد کرد.

وی بر تشکیل کمیته ای مشترک از کارشناسان  دانشگاه علوم پزشکی گلستان و جهاددانشگاهی این استان به منظور بررسی و مقدمه سازی برای ایجاد دو مرکز درمان ناباروری و غربال و تشخیص سرطان پستان تاکید کرد و گفت: بنده شخصا در این حوزه آماده همکاری کامل با جهاددانشگاهی هستم. 

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور نیز در این دیدار با تشریح آخرین دستاوردهای این نهاد انقلابی در حوزه پزشکی، تصریح کرد: تلاش جهاد دانشگاهی این است با حرکت در مرز دانش به ویژه در حوزه پزشکی به روزترین دستاوردهای علمی را برای سلامت مردم عزیز ب میدان‌عمل بیاوریم.

دکتر محمدرضا پورعابدی با اشاره به توانمندیهای علمی و پژوهشی جهاد در عرصه پزشکی، اضافه کرد: حرکت به سمت درمان افراد بر اساس نقشه ژنتیکی او یکی از مهمترین حرکت های علمی ماست.

وی با تاکید بر قرار گرفتن استان گلستان در خط سرطان پستان دنیا، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان با جهاددانشگاهی، ما حاضر هستیم دانش و فناوری خود را در حوزه تشخیص و درمان در این استان نیز به میدان بیاوریم.

به گزارش ایسنا در ابتدای این جلسه که مدیران کل راهبری و خدمات تخصصی پژوهش جهاددانشگاهی کشور، رئیس و معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان گلستان و معاونین دانشگاه علوم پزشکی این استان حضور داشتند، دکتر پورعابدی به معرفی پژوهشگاهها و مراکز مهم جهاددانشگاهی و آخرین دستاوردهای پزشکی این نهاد پرداخت. 

انتهای پیام منبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.