همه گیری کووید، میلیونها نفر را در دنیا فقیر کرده است

نتایج یک بررسی جهانی نشان می دهد: همه گیری کووید-۱۹، ۵۰۰ میلیون انسان را دچار فقر شدید کرده است. به گزارش ایسنا، گزارش سازمان جهانی بهداشت با همکاری بانک جهانی حاکی از آن است: هزینه های خدمات درمانی ناشی از همه گیری کروناویروس موجب شد که سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در جهان دچار

کد خبر : 35092
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 - 16:32


نتایج یک بررسی جهانی نشان می دهد: همه گیری کووید-۱۹، ۵۰۰ میلیون انسان را دچار فقر شدید کرده است.

به گزارش ایسنا، گزارش سازمان جهانی بهداشت با همکاری بانک جهانی حاکی از آن است: هزینه های خدمات درمانی ناشی از همه گیری کروناویروس موجب شد که سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در جهان دچار فقر شدید شوند.

طبق اعلام این دو سازمان جهانی همه گیری کووید-۱۹، نابرابری های جهانی را در روند دسترسی به مراقبت های بهداشتی تشدید کرده است. همچنین موجب بروز شدیدترین بحران اقتصادی از دهه ۱۹۳۰ شد و در نهایت، دستیابی به خدمات و مراقبت های بهداشتی را برای مردم سخت تر کرد.

“تدروس آدهانوم” دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: تمامی دولتها باید فورا تلاش‌ها برای اطمینان از دسترسی شهروندان به خدمات بهداشتی را از سر گرفته و این اقدامات را تسریع کنند.

وی افزود: این به معنای تقویت هزینه‌های عمومی در بخش حمایت‌های بهداشتی و اجتماعی و افزایش تمرکز بر سیستم‌های مراقبت بهداشتی اولیه است که بر اساس آن، مراقبت‌های ضروری در مراکز نزدیک به محل سکونت افراد ارائه داده می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از آکسیوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: باید نظام سلامت به میزانی تقویت شود که بتوان با همه گیری بعدی مقابله کرد و همچنین در مسیر پوشش همگانی سلامت قرار گیریم.

انتهای پیاممنبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.