مددی: دلیل اختلاف مجیدی با خودم را نمی‌دانم، اما بهتر است آدم‌ها ثبات داشته باشند/ از رسول‌پناه شنیدم نادری با استقلال قرارداد بسته است

احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: دلیل ایجاد اختلاف فرهاد مجیدی با خودم را نمی‌دانم و بهتر است آدم‌ها ثبات اخلاقی داشته باشند.

کد خبر : 19878
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 شهریور 1400 - 23:59
– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور برنامه ورزشگاه شبکه ۵ سیما صحبت‌های مختلفی را درباره وضعیت استقلال انجام داد که بخش‌هایی را از این مصاحبه را در زیر می‌خوانید:

* اسناد پزشکی بنده مشخص است که در بیمارستان خاتم الانبیا بستری بودم. از نوع سخت، کرونا گرفتم و اینکه به امارات نرفتم توصیه پزشکان بود. گفتندبه خاطر مطالبات و نرفتن به امارات کرونا گرفته‌ام، اما باید بگویم مطالبات بازیکنان را پرداخت کردیم. به توصیه پزشکان باید ۲ هفته در منزل می‌ماندم، ولی فردای روزی که مرخص شدم، در محل کارم حضور داشتم. عوارض کرونا همچنان با من است و به دلیل تعدد کار مجبور شدم زودتر به باشگاه بروم.

* در طول ۱۱ ماه گذشته ۴ بار پنجره نقل‌وانتقالات استقلال بسته شده است و مرتب باز کردیم. بیشتر بدهی‌ها برای ۴ سال گذشته بوده است، از جمله بدهی به لکیچ. روزی که به استقلال آمدم، تصور این همه چالش را نداشتم. در بدو ورود، با پنجره بسته مواجه شدم و بحث مجوز حرفه‌ای سازی را در پیش داشتیم که برای آن تنها ۴ روز وقت مانده بود. این حجم از بدهی را هواداران ندانند که با چه شرایطی باشگاه را تحویل گرفتم. باشگاه بالغ بر ۵۰ میلیارد بدهی تحویل گرفتم و حساب باشگاه خالی بود. بررسی کرده بودم که باشگاه در یک سال و نیم گذشته با قرض اداره شده بود. این قرض‌ها از سوی افراد حقیقی داده شده بود. متوجه شدیم کارگزاری که در باشگاه است، کمکی نکرده و مبلغی که داده به عنوان قرض داده است. فوری مزایده گذاشتیم که برای تاریخ ۷۶ ساله استقلال بی سابقه بود. پس از انتخاب کارگزار جدید، توانستیم بدهی اشخاص حقیقی را بدهیم. برخی بدهی‌های ریالی را اشخاص حقیقی به صورت قرض کمک کردند و پرداخت کردیم.

* فرهاد مجیدی لیستی به من داد تا نسبت به جذب آنها اقدام شود. ما تنها در جذب شیمبا موفق نبودیم. سجاد شهبازاده را مجیدی در جریان بود که این بازیکن بازارگرمی کرد و بنای آمدن به استقلال را نداشت، چون عددی که به ما گفت با باشگاه همخوانی نداشت. امسال عددها به دلیل بازارگرمی و متأسفانه اقدام دو، سه باشگاه لیگ برتری و تورمی که وجود دارد، از کنترل خارج شده بود. اعداد و ارقامی که به ما اعلام شد، عجیب و غریب بود. 

* شیمبا پیش قرارداد را امضا کرد و حتی پرداختی‌ها را با او هماهنگ کردیم تا بلیت گرفته و از برزیل مستقیم به دبی برود. روی تخت بیمارستان موضوع شیمبا را پیگیری کردم که چرا بازیکن پاسخ ما را نمی‌دهد. دوستانی از باشگاه فولاد تماس گرفتند و گفتند خواهش می‌کنیم بازیکنان ما را نگیرید. به ما گفتند پنجره نقل‌وانتقالات فولاد بسته است و دو بازیکن از این تیم گرفتید و دیگر بازیکنی نگیرید. با گرشاسبی که صحبت کردم، فهمیدم قراردادش را با فولاد نهایی کرده است. بعد فهمیدم شیمبا از فولاد طلب سنگینی داشته است و پیشنهاد بالاتر این باشگاه باعث شد که او در این تیم بماند. شیمبا دیگر پیگیر نشد تا ما تلاش بکنیم. از مجیدی هم می‌توانید بپرسید که در جریان بود.

* آخرین بازیکنی که گرفتم، امین قاسمی‌نژاد بود. سیل پیام‌های تبریک و تشکر برای من روانه شد که بهترین مدیرعامل ایران هستید و از شما حلالیت می‌طلبیم و ما را ببخشید. من برای شادی دل هواداران همت و عزم را گذاشتم تا تیم خوب بسته شود. چطور می‌شود من بهترین مدیرعامل ایران می‌شوم، اما یک هفته بعد روی تخت بیمارستان انواع و اقسام فحاشی به من می‌شود. برای خود من جای تعجب است که چرا این همه هجمه وارد شده می‌شود.

* واقعا دلیل اختلاف مجیدی را نمی‌دانم. بی ثباتی را برنمی‌تابم و بهتر است آدم ثبات داشته باشد و رعایت اخلاق و کردار کند. در انتقال مهدی قایدی به این نتیجه رسیدیم که او شرایط بازی کردن در استقلال را ندارد. قایدی با من صحبت کرد که می‌خواهد در فضای جدیدی بازی کند. مجیدی گفته بود مخالفتی برای پیشرفت بازیکن ندارم. مجیدی در دبی بود که گفت شیخ شبابیک میلیون دلار بیشتر نمی‌دهد که قبول نکردم. در استقلال با یک پدیده‌ای که اسمش را یک عزیزی گذاشت ارتش فحاشی، روبرو شدیم. اینها آدم‌های وقیحی هستند که دست از سر استقلال برنمی‌دارند. البته هویت آنها برای ما مشخص است. این ارتش فحاشی خیلی اختلاف و دروغ ایجاد می‌کنند و برای من عجیب است که چرا با احساسات پاک هواداران بازی می‌کنند. هواداران از خیلی چیزها خبر ندارند.

* رقم دقیق انتقال قایدی یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار قطعی به اضافه ترانسفر دوم و برخی آپشن‌ها است. یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برای استقلال است. ما سه روز مذاکرات جدی با شباب الاهلی داشتیم. مبلغ اول یک میلیون دلار بود که مخالفت کردیم. مذاکرات ما از ۹ شب تا ۹ صبح ادامه داشت. مقاومت ما به سرانجام رسید و عدد نهایی شد. از وکلایی که در تهران بیدار ماندند تا بند بند قرارداد را به سرانجام برسانند، تشکر می‌کنم.

* هیچ کسی در دبی یک ریال کمک نکرد. ما بخشی از هزینه‌ها را از فروش قایدی دادیم و در ادامه با AFC نامه‌نگاری کردیم تا بخشی از مطالبات‌مان صرف هزینه دبی شود. بخشی از ۲۵۰ هزار دلار را به بهرام امیری، سرپرست تیم دادیم و از این مبلغ، پیش قرارداد گابریله پین یعنی ۳۰ درصد را پرداخت کردیم. امروز امیری ۱۲۰ هزار دلار از ۲۵۰ هزار دلار را به باشگاه تحویل داد. کل هزینه‌های دبی ۲۵۰ هزار دلار شد که بخشی از آن از طریق انتقال قایدی پرداخت و مابقی از طریق منابع‌ باقی مانده باشگاه در AFC. یک میلیون و ۶۷۰ هزار دلار از پول انتقال قایدی مانده بود که بخشی از آن صرف مطالبات فصل گذشته بازیکنان شد. 

* در دبی با قایدی مفصل صحبت کردم. از پسر استقلال ممنونم چون صادقانه به من گفت می‌خواهم پیشرفت کنم و کمک کنید تا فوتبالم را در فضای جدید ادامه دهم. خیلی‌ها در فضای مجازی دروغ گفتند که قیمت قایدی ۳ میلیون دلار بوده است، کل باشگاه را زیر و رو کردم و فهمیدم قایدی تنها از دو باشگاه آاک یونان و شباب الاهلی اماراتدر سه سال گذشته پیشنهاد داشته است. پیشنهاد تیم یونانی ۱۰۰ هزار یورو و پیشنهاد الاهلی یک میلیون دلار بود که به یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار رساندیم.

* اسم‌هایی مثل اشکان دژاگه مطرح شد که در لیست مجیدی نبود و مورد هجمه قرار گرفتیم. هوادار محترم، این بازیکن در لیست مجیدی نیست. در خصوص قایدی تاییدیه مجیدی را در صورتجلسه هیئت مدیره داریم که با فروش قایدی موافقت کرده است.

* امکان فروش قایدی پس از بازی با الهلال نبود، چون باشگاه شباب الاهلی قبول نکرد. فرض کنید با باشگاه شباب الاهلی توافق می‌کردم که قایدی پس از دیدار با الهلال به این تیم اضافه شود، آیا بند نمی‌گذاشتند اگر بازیکن مصدوم شود، قرارداد فسخ خواهد شد؟ لطفا در برنامه تلویزیونی زنده حرف‌های عجیب و غریب نزنید. با احساسات هوادار بازی نکنید، برای پیشکسوت استقلال زشت است که در جای دیگر پر می‌شود تا مدیریت باشگاه را مورد هجمه قرار دهد. تا این لحظه هیچ گزینه‌ای برای جانشینی قایدی معرفی نشده است. اگر بازیکنان ورودی را بررسی کنید، ما تقریبا در همه پست‌ها بازیکن گرفته‌ایم.

* در رابطه با اینکه امیرحسین حسین‌زاده رباط صلیبی پاره کرده باید بگویم محمدحسین کنعانی‌زادگان هم رباط داده است، بازیکنی که هواداران دل خوشی از او ندارند. الان رباط صلیبی جزو عمل روز است.

* پس از اینکه با باشگاه سایپا برای انتقال ابوافضل جلالی تفاهم‌نامه امضا کردیم، به پزشک معتمد گفتم که گزارش وضعیت او را بدهد. جلالی مصدومیتی دارد و شنیدم جراحی کرده است. هنوز انتقال جلالی قطعی نشده است و همچنان با سایپا بر سر رضایت‌نامه تفاهم نکردیم. به دوستان باشگاه سایپا گفتیم چون جلالی مصدومیت دارد آن مبلغ گفته شده پرداخت نخواهد شد. منتظر باشگاه سایپا هستیم که جواب بدهند.

* ما جوان خوبی مثل متین کریم‌زاده داریم که در لیگ فصل آینده بیشتر از او خواهید شنید. محمد دانشگر هم در دفاع چپ بازی می‌کند. تعجب می‌کنم برخی‌ها نکات کذبی برای خوشایند هوادار می‌گویند. قرارداد نادری یکساله بوده که نه در باشگاه، بلکه در قزوین بسته شده بود. قرارداد نادری توسط مهدی عبدیان بسته شد آن هم بدون هماهنگی من. خودم از رسول‌پناه، مدیرعامل وقت پرسپولیس متوجه قرارداد نادری شدم. رسول‌پناه به من گفت آیا خبر داری با نادری قرارداد بسته‌اند؟ گفتم نه! او گفت مبلغ رضایت‌نامه نادری ۵۰ هزار یورو است، اما با این کار باعث شدید عدد رضایت‌نامه‌اش بالا برود. هنوز رضایت‌نامه نادری را از تیم سابقش در بلژیک نگرفتیم که عکس قرارداد با او منتشر شد، این کار یعنی خودکشی در فوتبال. تیم بلژیکی دست بالا گرفت و گفت زحمت بکشید ۲۰۰ هزار یورو پرداخت کنید. تا این لحظه ۱۰۰ هزار یورو پرداخت کردیم و ۱۰۰ هزار دیگر بدهکار هستیم. در قرارداد با نادری تفاهم کردیم که او باید باقی مبالغ را بدهد. از نادری سوال کنید که قراردادش به چه صورت بوده است.

* اگر نظم و انضباط در تیم نباشد، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. این درست است که مجیدی گفته بود اسماعیلی در استقلال دو دستگی ایجاد می‌کند. مجیدی به من گفته بود فرشید اسماعیلی نمی‌گذارد بازیکنان قرارداد ببندند. او مبالغی را گفته بود که توان پرداختش را نداشتیم. مجیدی در مصاحبه‌ای گفت اگر به چشم خودم این اعداد را نمی‌دیدم باور نمی‌کردم. بازیکن بی اخلاق در استقلال جایی ندارد و باید یک جایی با بازیکن سالاری مبارزه شود. اسماعیلی به دلیل تعدد موارد انضباطی که فکر کنم بالغ بر ۵ مورد است، در کمیته انضباطی حاضر شده است. صحبت‌های اخیر و پخش رأی انضباطی‌اش ۷ مورد می‌شود. اسماعیلی واقعا بی اخلاقی را در حق مدیران باشگاه تمام کرده است. آقای اسماعیلی، شما بازیکن هستی، او به تعدد به مدیران استقلال هتک حرمت کرده است. فرض کنید پول‌شان را دیر گرفته باشند، اما بالاخره گرفتند. چطور این بازیکن ۸۰ درصد پولش را گرفته است. به خاطر یک اتفاق تلخ که باعث فحاشی بدی به من شد، از اسماعیلی شکایت کردم، اما با پادر میانی یک بزرگی شکایتم را پس گرفتم. الان می‌خواهم شکایتم را پیگیری می‌کنم، چون هر چقدر احترام می‌گذاریم، دوستان برنمی‌تابند.

* فسخ قرارداد رشید مظاهری غیرموجه بوده است. او با موضوع انضباطی ۸۰ درصد دریافتی داشته است. ۶۳ درصد پرداختی به او داشتم و ۲۰ درصد مورد انضباطی داشته است که به او ابلاغ کرده ایم. در عدم تمکین مظاهری برای سفر به دبی، موضوع انضباطی گذاشتیم. خواهش می‌کنم مظلوم نمایی را کنار بگذاریم. ما هواپیمای چارتر گرفتیم اما ایشان همراه تیم به دبی نرفت. عدم تمکین او بند انضباطی دارد که چرا تیم را وارد حاشیه کرده است. وکیل ایشان مصاحبه سرتاسر دروع از زبان من مطرح کرد که باشگاه از او شکایت کرده است. بارها با مظاهری جلسه گذاشتم، آقای صادقی (وکیل مظاهری) چرا دروغ می‌گویید و بحث علی دایی را مطرح می‌کنید؟ سوء تفاهمی با دایی داشتیم که تمام شد. چه دلیلی دارد این حرف‌ها مطرح شود. این دروغ را باید در محضر دادگاه پاسخگو باشید.

* مسعود ریگی را یکی از پسران با اخلاق می‌دانم، او بازیکن مودبی بود. قرارداد نازلی با استقلال داشت و دو بار با مدیربرنامه‌هایش جلسه برگزار کردیم. با ریگی تماس گرفتم و گفتم به تهران بیاید، اما گفت شیراز هستم و با مدیربرنامه‌هایم صحبت کنید. ما ۷۰۰ درصد از قرارداد ریگی را افزایش دادیم که بر اساس مدل جدید قراردادهای‌مان بود. این مدل بر اساس مدل‌ لیگ‌های دنیا است. با هماهنگی و مجوز از مدیران وزارت ورزش و سازمان بازرسی مدلی را به بازیکنان پیشنهاد دادیم، یعنی عددی را برای پایه گذاشتیم و مابقی براساس عملکرد و دیگر آپشن‌های قهرمانی. انصافا مبلغ پیشنهادی ۲۰ میلیارد را از زبان ریگی نشنیدم، اما عددی که به او ارائه کردیم چشم او را پر نکرد. این پیشنهاد اصلا باعث نشد به تهران بیاید و وارد مذاکره شود. هر کاری کردیم نتوانستیم ریگی را به تهران بکشانیم و دیدیم با سپاهان قرارداد بست.

* یک فصل فوتبالی به پایان رسید، جام حذفی و آسیا هم به پایان رسید و حق هیئت مدیره و مدیرعامل است که ارزیابی کلی درباره عملکرد سرمربی داشته باشد. چیزی که علی اصغر ملکیان، عضو هیئت مدیره استقلال مطرح کرده، همین بود. ما گزارش پرویز مظلومی از امارات را در هیئت مدیره می‌شنویم و عملکرد تیم را بررسی می‌کنیم تا نتیجه نهایی در خصوص تیم را اعلام کنیم!

* علی اصغر ملکیان با مصاحبه‌اش درباره محمدحسین مرادمند و محمد دانشگر از سیاحت باشگاه دفاع کرد. در بیمارستان بستری بودم ولی کارها را بررسی می‌کردم. ملکیان مصاحبه کرد که جای دفاع دارد. رابطه من وملکیان و مظلومی یکدست است و مشکلی نداریم. روی تخت بیمارستان بودم که فهمیدم سه بازیکن همراه تیم به دبی نرفتند، همین مسئله شاکله تیم را بهم زد. اگر مشکل وجود داشت، چرا انفرادی رفتید؟ بله پرداختی نداشتیم، اما قبل از بازی با الهلال مطالبات گذشته را پرداخت کردیم تا به ۸۰ درصد برسد.

* رودرو قرار دادن هوادار و مدیریت از سوی برخی بازیکنان امری نکوهیده است. اگر نمی‌خواهید بمانید چرا هوادار را مقابل مدیریت قرار می‌دهید؟

* پست وریا غفوری را اصلا تایید نمی‌کنم و حتما مسئله انضباطی خواهد داشت. غفوری در گذشته موارد انضباطی داشت که به بعد از بازی با الهلال موکول کرده بودیم.

* دوست داشتم جواد زرینچه مسئولیت سرپرستی تیم را بپذیرد، اما متأُسفانه فکر کنم فضای آلوده مجازی و به شدت فحاش او را از باشگاه دور کرد.

* کار کردن در استقلال خیلی سخت است، تا وقتی که هستم و ردای خدمت دارم، در خدمت هواداران استقلال هستم.

ملکیان: درباره ادامه همکاری با مجیدی در اولین جلسه هیئت مدیره تصمیم‌گیری می‌شود/ مجیدی گفت اسماعیلی باعث دودستگی در تیم می‌شود

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.