فعالیت بدنی کودکان با پایان محدودیت‌های کرونایی بهبود نیافته است

نتایج یک مطالعه در انگلیس نشان می دهد که سطح فعالیت کودکان پس از پایان یافتن محدودیت‌های ناشی از کووید-۱۹ هنوز بهبود نیافته است. به گزارش ایسنا، نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که کودکان بی ‌تحرک‌ تر شده‌اند و سطح فعالیت بدنی آن‌ها در پی همه‌گیری حتی پس از برداشته شدن محدودیت‌ها بدتر

کد خبر : 91800
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 اردیبهشت 1401 - 16:32


نتایج یک مطالعه در انگلیس نشان می دهد که سطح فعالیت کودکان پس از پایان یافتن محدودیت‌های ناشی از کووید-۱۹ هنوز بهبود نیافته است.

به گزارش ایسنا، نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که کودکان بی ‌تحرک‌ تر شده‌اند و سطح فعالیت بدنی آن‌ها در پی همه‌گیری حتی پس از برداشته شدن محدودیت‌ها بدتر شده است.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند که سطح فعالیت بدنی کودکان در طول بحران کووید-۱۹ کمتر از دستورالعمل‌های ملی بوده و با پایان قرنطینه همچنان بهبود نیافته است.

متخصصان انگلیسی توصیه می کنند که همه کودکان و جوانان باید هر روز یک ساعت فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید داشته باشند. با این حال، مطالعه ای که توسط متخصصان دانشگاه بریستول انجام شد، نشان داد که تا پایان سال ۲۰۲۱، تنها یک سوم از دستورالعمل های توصیه شده ملی در مورد فعالیت بدنی رعایت شده است.

همچنین هیچ تغییری در سطح فعالیت بدنی والدین مشاهده نشده و طبق یافته های موجود از آوریل گذشته تا دسامبر، کودکان ۱۰ تا ۱۱ ساله به طور متوسط ​​تنها ۵۶ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​تا شدید در طول روزهای هفته داشته اند.

به گفته متخصصان انگلیسی این میزان به طور متوسط ​​حدود هشت دقیقه کمتر – یک افت ۱۳ درصدی – نسبت به دوران قبل از همه گیری است.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: تعجب آور است که میزان فعالیت بدنی کودکان پس از همه گیری کاهش یافته است که نشان می دهد تغییرات در الگوهای فعالیت بدنی پس از تسهیل محدودیتها به سطح قبل بازنگشته است.

به گزارش روزنامه گاردین، متخصصان تاکید کردند: این یافته‌ها نشان دهنده ضرورت بیشتر به کار با کودکان، خانواده‌ها، مدارس و جوامع برای به حداکثر رساندن فرصت‌ها برای افزایش سطح فعالیت بدنی کودکان در حین خروج از همه‌گیری کووید-۱۹ است.

انتهای پیاممنبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.