توزیع بیش از یک‌هزار تن روغن در گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد فیض امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظارت بر توزیع کالا در ماه رمضان با شدت بیشتری انجام می‌شود اظهار کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان دو اقدام اساسی اجرای طرح نظارتی و تأمین و توزیع کالا در دستور کار سازمان صمت قرار می‌گیرد و در طرح نظارتی عمده تمرکز سازمان صمت بر روی کالاهای پرمصرف ماه رمضان مانند شکر، روغن و لبنیات است.

وی با اشاره به پایش مستمر نانوایی‌ها در ماه رمضان گفت: در طرح‌های نظارتی اتاق اصناف، اداره کل تعزیرات حکومتی و بسیج اصناف با سازمان صمت همکاری کرده و بازرسی‌ها در قالب گشت‌های مشترک در دو شیفت انجام می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان صمت گیلان از توزیع روغن در گیلان توسط هفت کارخانه توزیع پخش در این استان خبر داد و تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته یک‌هزار و ۱۵۷ تن روغن خانوار از هفت کارخانه خارج استان که در گیلان شرکت پخش دارند در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های استان و واحدهای صنفی توزیع می‌شود.

فیض با تأکید بر لزوم توجه به استمرار داشتن توزیع روغن در گیلان بیان کرد: سازمان صمت در سال گذشته یک‌هزار و ۵۰ تن روغن از شرکتی طلب داشته که با پیگیری‌ها و مکاتبات کارخانه مذکور از ۲۵ فروردین توزیع هزار و ۵۰ تن روغن سال گذشته را در شرکت‌های پخش گیلان آغاز کرد.

وی با اذعان به اینکه ۸۰۰ تن شکر خانوار تنظیم بازار به استان گیلان تعلق‌گرفته است، گفت: این میزان از شکر در بسته‌بندی یک کیلویی و به قیمت هشت هزار و ۷۰۰ تومان توسط ۶ واحد بسته‌بندی توزیع می‌شود.

 معاون بازرگانی سازمان صمت گیلان همچنین به اختصاص ۷۹ تن گوشت منجمد در جهت تنظیم بازار اشاره کرد و افزود: این گوشت منجد با قیمت ۷۷ هزار تومان قیمت خرید گوشت منجمد و ۸۰ هزار تومان نیز قیمت مصرف‌کننده در بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


author ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
author -