افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی در دستور کار وزارت بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت از برنامه برای افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی خبر داد و گفت: به دنبال تامین منابع پایدار در راستای افزایش حقوق این گروه دانشجویان هستیم. به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد اولین نشست معاونت آموزشی با دانشجویان دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی با عنوان «نقش نوآوری و شجاعت

کد خبر : 35224
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 - 17:51


معاون آموزشی وزارت بهداشت از برنامه برای افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی خبر داد و گفت: به دنبال تامین منابع پایدار در راستای افزایش حقوق این گروه دانشجویان هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد اولین نشست معاونت آموزشی با دانشجویان دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی با عنوان «نقش نوآوری و شجاعت علمی در توسعه علوم پایه» گفت: هدف از تشکیل گروه های دکتری تخصصی (Ph.D) در همه جای دنیا، حل مشکلات جامعه و ایجاد یک محصول در راستای پاسخگویی اجتماعی است و مقالات به عنوان یک ابزار و شاخص هستند و نمی‌توانند به تنهایی خروجی محسوب شوند.

وی افزود: سیاست معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این دوره، بهره‌وری آموزشی است و تلاش می‌شود تا مسیری که در گذشته آغاز شده است با تحقیق و بررسی ادامه یابد و حتماً نقطه نظرات اساتید و دانشجویان در کمیته‌ها بررسی خواهد شد؛ لذا معاونت آموزشی از تغییرات مثبت هراسی ندارد و هر جا که منافع کشور تامین شود تغییرات لازم اعمال خواهد شد.

باقری فرد با تقسیم مسائل دانشجویان دکتری تخصصی افزود: مشکل اول دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) مشکلات تحصیلی است که توسط دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی دسته بندی خواهد شد تا مواردی که به تغییر قانون و فرآیند نیاز دارند پس از بررسی، اصلاح شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مسئله بعدی، وضعیت معیشت و موضوعات مرتبط با پایان نامه و پروپوزال است که با توجه به حقوق پایین و تحریم‌های ظالمانه کشور مشکلات زیادی ایجاد شده است و گاهی حتی دانشجویان پس از صرف هزینه و زمان بسیار زیاد به نتیجه دلخواه و مطلوب نمی‌رسند.

 به گزارش معاونت آموزشی وزارت بهداشت،وی گفت: افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) در راستای تامین معیشت و نیازهای دانشجویان در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد و به دنبال تامین منابع پایدار در راستای افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) هستیم.

باقری فرد خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) آینده شغلی است که یک عامل انگیزشی محسوب می‌شود و به همین دلیل لازم است تغییراتی در حوزه تخصصی اعمال شود و مشکلاتی که توسط وزارت بهداشت قابل رفع است مرتفع خواهد شد.

وی افزود: افرادی که در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) تحصیل می‌کنند باید توان ایجاد تغییر در سطوح دانشگاهی و جامعه، ثبت یک کار جدید و پاسخگویی اجتماعی را داشته باشند و این نشست بیانگر اهمیت گروه‌های دکتری تخصصی رشته های علوم پایه برای وزارت بهداشت است.

انتهای پیاممنبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.