آمار ۷۴درصدی تزریق دو دُز واکسن کرونا در کشور/تامین ۲۴میلیون دُز واکسن ایرانی تاکنون

وزیر بهداشت با بیان اینکه تا امروز، ۱۷۴ میلیون دُز واکسن در کشور تامین شده است، گفت: در حال حاضر، میزان ترزیق دُز اول واکسن در کشور ۸۶ درصد و میزان تزریق هر دو نوبت واکسن در تهران و کشور، به ترتیب ۷۶ و ۷۴ است. به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، در مراسم

کد خبر : 34904
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آذر 1400 - 14:49


وزیر بهداشت با بیان اینکه تا امروز، ۱۷۴ میلیون دُز واکسن در کشور تامین شده است، گفت: در حال حاضر، میزان ترزیق دُز اول واکسن در کشور ۸۶ درصد و میزان تزریق هر دو نوبت واکسن در تهران و کشور، به ترتیب ۷۶ و ۷۴ است.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، در مراسم افتتاح ساختمان امام حسن مجتبی (ع)   بیمارستان مسیح دانشوری، ضمن تشکر از دکتر ولایتی، رییس بیمارستان مسیح دانشوری و متخصصان، کادر درمان و پرستاران این بیمارستان، با اشاره به رشد و شکوفایی بیمارستان مسیح دانشوری، بیان کرد: امروزه، نام ایران در جهان پرافتخار است و وقتی از ایران نام برده می شود، همه ملت ها یاد امام راحل (ره) می‌افتند، ایران یعنی، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ایران یعنی افتخارات بزرگی که شهدای گرانقدرمان در میدان نبرد به دست آوردند.

خدمات پزشکی ایران در منطقه کم نظیر است

وی افزود: خدمات پزشکی ایران در منطقه کم نظیر است و قبل از انقلاب به سایر کشورها وابسته بودیم و بسیاری از بیماری‌های ساده را نمی‌توانستیم درمان کنیم، اما امروز در علوم پزشکی در قله قرار داریم و در تمام نقاط کشور وضعیت مناسبی وجود دارد.

عین اللهی ادامه داد: امروزه پیشرفته‌ترین درمان‌ها را در کشور انجام می‌دهیم و موظف به حفظ این کیفیت هستیم و لذا بیمارستان مسیح دانشوری به ویژه در حمایتی که از اقشار آسیب پذیر دارد، بیمارستانی الگو در کشور است؛ این بیمارستان از پیشرفته‌ترین تجهیزات و بهترین پزشکان برای درمان محرومان و حمایت از ظرفیت خیرین استفاده می‌کند و وظیفه وزارت بهداشت نیز حمایت از این مرکز است که باید مراتب تقدیر و تشکر خود را نیز اعلام کنم. هر بیماری که به کمک خیرین درمان شود، ثواب بی‌اندازه‌ای دارد و امیدواریم نهضت بهره‌مندی از ظرفیت خیرین را به شکل کامل‌تری شاهد باشیم.

وی ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور، تصریح کرد: کادر بهداشت و درمان کشورمان در طول مدت مبارزه با کرونا، کار جهادی انجام دادند و امروزه ما به کارهای جهادی نیاز داریم.  

وزیر بهداشت در ادامه درخصوص واکسیناسیون کووید ۱۹، گفت: در ابتدای مبارزه با کرونا، واکسن در اختیار نبود، اما با کار جهادی، تا امروز ۱۷۴ میلیون دُز واکسن تامین شده که ۱۵۰ میلیون دُز آن وارداتی و ۲۴ میلیون دُز هم از طریق شرکت های داخلی تامین شده و تاکنون حدود ۱۱۰ میلیون واکسن نیز تزریق شده است، نکته مهم این که در این زمینه مردم همراهمان بودند و عمده این کار با حمایت و کمک مردم انجام شده است؛ چراکه اگر با امکانات خود می‌خواستیم این میزان واکسیناسیون را انجام دهیم، بیش از یک سال به طول می‌انجامید. تا جایی که در روز رکورد تزریق یک میلیون و ۶۵۰ هزار دُز و در هفته رکورد تزریق ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن را نیز داشتیم و امیدواریم با تلاش بیشتر بتوانیم در نهایت شاهد شکست این بیماری در کشور باشیم.

بنابر اعلام وبدا، وی با بیان اینکه میزان ترزیق دُز اول واکسن در تهران به ۸۸ درصد رسیده است، عنوان کرد: در حال حاضر، میزان ترزیق دُز اول واکسن در کشور ۸۶ درصد و میزان تزریق هر دو نوبت واکسن در تهران و کشور به ترتیب ۷۶ و ۷۴ است و حدود دو میلیون نفر هم دُز سوم را تزریق کرده‌اند. واکسیناسیون در پیشگیری از بیماری و کاهش عوارض بسیار موثر بوده است و امیدواریم همه مردم مشارکت کنند.  

گفتنی است، ساختمان امام حسن مجتبی (ع) بیمارستان مسیح دانشوری با حضور وزیر بهداشت افتتاح شده و در ادامه این برنامه، از بخش‌های مختلف بیمارستان مسیح دانشوری، از جمله مرکز جدید جامع پیوند اعضای کلیه، کبد، ریه، قلب و پانکراس بازدید شد.

براساس این گزارش، با افتتاح ساختمان امام حسن مجتبی (ع) بیمارستان مسیح دانشوری و همچنین آغاز دوره جدید فعالیت‌ های پژوهشی در ساختمان امام باقر (ع) و توسعه کلینیک‌ها و درمانگاه اورژانس و افزایش تخت‌های تحت نظر اورژانس، در مجموع تعداد تخت‌های بیمارستان به ۱۲۱۳ عدد، افزایش یافت.

تلاش بیمارستان مسیح دانشوری برای احیای طب سنتی در کشور

به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر ولایتی رییس بیمارستان مسیح دانشوری نیز در افتتاحیه ساختمان امام حسن مجتبی(ع) بیمارستان مسیح دانشوری ضمن خیر مقدم به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بسیار خرسندیم که دکتر عین اللهی برای دومین بار در بیمارستان مسیح دانشوری که خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا بوده است حضور یافتند، گفت: این مرکز نه تنها در بیماری کرونا بلکه در مقابل هر بیماری مهمی که در کشور شیوع پیدا کند، به طور ویژه فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پس از شیوع کرونا، روزهای پرتلاشی را همراه با آماده سازی تجهیزات و امکانات برای رسیدگی و خدمات رسانی حداکثری به بیماران شاهد بودیم، اظهار کرد: باید از همه همکاران، کادر درمان و پرستاران این مجموعه تقدیر و تشکر کنم.

ولایتی تصریح کرد: این مرکز در تمام ایام سخت کرونا تلاش کرد تا بسیاری از مراجعه کنندگان را پذیرش و با تمام توان به مردم ارائه خدمت کند که این موضوع افتخار بزرگی برای همه ما است؛ در ابتدای آغاز شیوع کرونا، ۲۵۰ تا ۳۰۰ تخت در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری عنوان کرد: خوشبختانه وزیر بهداشت با جدیت موضوعات را پیگیری و موفقیت‌های ارزشمندی از جمله ورود ۱۱۰ میلیون واکسن را در این مدت کوتاه داشته اند.

وی مطرح کرد: ظرفیت مهیا شده در بیمارستان مسیح دانشوری حدود ۱۲۱۳ تخت است که ۳۷۷ تخت در ساختمان امام حسن مجتبی (ع) و ۱۴۰ تخت هم در سوله تازه تاسیس خواهد بود؛ مجموعه ظرفیت بیمارستان افزایش یافته که این رقم، تعداد مناسب و بی‌نظیری در حوزه‌های مختلف به ویژه فوق تخصصی ریه است.

ولایتی با اشاره به تلاش بیمارستان مسیح دانشوری برای احیای طب سنتی در کشور، توضیح داد: باید به طور شفاف درخصوص طب ایرانی و طب سنتی که از سوی برخی به آن خدشه وارد می‌شود، برای مردم توضیح داده و این طب احیا شود؛ تلاش کردیم با کمک متخصصان در این زمینه، قدم موثری در مرکز برداریم.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری در پایان به حضور گروه‌های داوطلب برای کمک رسانی در بیمارستان هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این مدت، جمع زیادی از بسیجیان به عنوان مددکاران اجتماعی داوطلب همکاری داشته اند و با کمک برخی از خیرین نیز در زمینه حمایت از گروه‌ها و اقشار آسیب پذیر به ویژه در زمینه تامین دارو تلاش کردیم.

انتهای پیاممنبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.